Jak otrzymać darmową poradę w sprawie podatków?

ksiązka

Porady w sprawie podatków cieszą się największą popularnością w okresie składania rocznych rozliczeń podatkowych typu PIT oraz CIT. Jak uzyskać darmową poradę prawną w zakresie prawa podatkowego? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury! 

 

Darmowe porady prawne przez telefon – Krajowa Infolinia Podatkowa 

Jeśli chcemy uzyskać darmowe porady prawne w sprawie podatków przez telefon, to możemy skorzystać z infolinii funkcjonującej w ramach instytucji Krajowej Informacji Skarbowej. Zasady funkcjonowania tej infolinii są niezwykle proste. Działa ona od godziny 08:00 do godziny 17:00. Telefony odbierają doświadczeni konsultanci, którzy prawo podatkowe znają od podszewki. Gdy nawiążemy połączenie, musimy wiedzieć, z którym podatkiem mamy problem. Dzięki automatycznej sekretarce zostaniemy połączeni ze specjalistą z wybranej dziedziny. Niestety, istnieje jedna poważna wada infolinii prowadzonej przez Krajową Informację Skarbową. Jest nią bardzo długi czas oczekiwania na połączenie. Czasami zdarza się, że może on wynieść nawet ponad 30 minut. 

 

encyklopedia

Darmowe porady podatkowe online 

Rządowy portal podatki.gov.pl daje nam również możliwość do złożenia zapytania online bez konieczności brania telefonu do ręki. Mamy do wyboru dwie możliwości: pytanie składamy albo za pomocą wiadomości e-mailowej bądź czatu na żywo z konsultantem. Zachęcamy również do tego, by zapoznać się z broszurami informacyjnymi znajdującymi się na stronie internetowej Krajowej Informacji Skarbowej. Urzędnicy przygotowali tam komplet poradników, w których są opisane dokładne zasady opłacania poszczególnych podatków, jak i kwestii bardziej złożonych, takich jak na przykład zasady odliczania ulgi za internet. 

 

Porady podatkowe w urzędzie – kolejki i długi czas oczekiwania 

W ostateczności możemy również zdecydować się na wizytę w urzędzie skarbowym. Niestety, uzyskanie porady w tym miejscu wiąże się z reguły ze spędzeniem dużej ilości czasu w ogromnych kolejkach. Z tego względu najlepszą opcją będzie wysłanie wiadomości e-mail.