Jak znaleźć dobrego prawnika od prawa rodzinnego?

rodzina

Rozwód czy separacja może dotknąć każdego człowieka. W tego typu sytuacjach konieczna okazuje się pomoc prawnika z dziedziny prawa rodzinnego. W dzisiejszym artykule opisujemy szereg najważniejszych porad, którymi należy kierować się przy wybieraniu adwokata rodzinnego. 

Adwokat rodzinny – czym się zajmuje i jak go wybrać?

Prawo rodzinne to jedna z gałęzi prawa cywilnego. W sposób bardzo dokładny określa ona szereg relacji wewnątrzrodzinnych oraz pomiędzy rodziną a innymi podmiotami prawnymi. Jeśli chodzi o prawo rodzinne Wrocław jest jednym z tych miast, w którym istnieje dużo kancelarii adwokackich specjalizujących się w tej dziedzinie prawa. Adwokat rodzinny może pomóc nam w sprawach dotyczących rozwodu, separacji, przy podziale majątku oraz określaniu prawa do opieki nad małoletnimi dziećmi. Pomoc adwokata rodzinnego może również okazać się bardzo cenna podczas spraw majątkowych dotyczących intercyzy, określania lub egzekwowania alimentów. 

Kiedy należy zgłosić się do adwokata rodzinnego?

Teoretycznie wszystkie wymienione powyżej kwestie można rozwiązywać bez udziału adwokata rodzinnego. W praktyce jednak wiele razy może okazać się to bardzo trudne. Szczególnie dotyczy to osób, które nie mają fachowej wiedzy prawniczej. W takich przypadkach samodzielna batalia sądowa może być z góry skazana na niepowodzenie. Warto skorzystać z pomocy adwokata rodzinnego szczególnie przy rozwodzie z orzekaniem o winie, ustalaniu władzy rodzicielskiej oraz przy dzieleniu majątku. Jeśli nasze stosunki z byłym partnerem nie są dobre i pozostaje nam wyłącznie droga sądowa, pomoc doświadczonego profesjonalisty z dziedziny prawa rodzinnego będzie bardzo potrzebna. 

paragraf

Warto wiedzieć, że adwokaci rodzinni posiadają również niekiedy węższe specjalizacje. Chodzi o to, że niektórzy z nich zajmują się tylko sprawami rozwodowymi, zaś inni są profesjonalistami w sprawach dotyczących osób nieletnich. Z tego względu przed skorzystaniem z usług jakiegokolwiek adwokata rodzinnego, warto najlepiej sprawdzić, w jakich sprawach ma on największe doświadczenie.